השקת חדר העיון ע"ש דן ריזינגר

"מהסטודיו לאוסף"
חנוכת חדר העיון על שם דן רייזינגר במרכז לחקר העיצוב בישראל
לכבוד חנוכת חדר העיון על שם דן ריזינגר, יוצגו במרחב הגלריה 7 עבודות צבע לצד עשרות סקיצות, קולאז'ים ופריטים מהסטודיו. ארוע החנוכה מבקש לציין את פועלו ומורשתו האייקונית והחשובה של רייזינגר בשדה העיצוב המקומי. במשך שישה עשורים עיצב ריזינגר מאות פרויקטים שמלווים אותנו עד היום במרחבים הפרטיים והציבוריים. 
סיפור חייו, החברויות, הקשרים הבינלאומיים, הלימוד העצמי, ותחומי העניין השונים מתגלים באופן קסום בספרייתו ובאים לידי ביטוי בתערוכה המוצגת. העבודות המוצגות בחלל הגלריה ושולחנות העבודה הרבים, מזמינות את הקהל למפגש אינטימי עם מקורות ההשראה, תחומי העניין וסימני הדרך שהותיר אחריו. חדר העיון ע"ש של דן ריזינגר נותן לנו הזדמנות יוצאת דופן להנכיח את המורשת החזותית המקומית בארץ ואת האנשים שעומדים מאחוריה.

"דן ריזינגר הוא מעצב רב־פעלים שהטביע את חותמו על השפה החזותית בישראל במשך למעלה מארבעים שנה. בוגר "בצלאל" בירושלים, שפרץ גבולות ומגבלות של הגרפיקה הארץ־ישראלית ופילס אפיקים חדשים במסע לקיום דיאלוג בין אדם לסביבתו המתחדשת ובין התעשייה המתעצמת לבין תרבות ואומנות מקומית בהתהוות. 

תחומי עיסוקו הרב־גונים של רייזינגר כוללים היבטים רבים של התקשורת החזותית, מתערוכה לתערוכה, מכרזה לתפאורה, מטיפול צבעוני לסביבה ועד עיצוב בממד השלישי. על רקע של מציאות רב לשונית ורב תרבותית בולטת עבודתו היצירתית והמתחדשת של ריזינגר ומטעימה בתוכה שפות חזותית שונות. גישתו הישירה לטיפול במסר ובצורה תוך שימוש בסמלים ברורים ובצבעוניות עזה - גישה זו מתעלה מעל מחסומים תרבותיים ומרשימה בנוכחותה בסביבה המקומית. תכונות אלה עושות אותו לסמן ימני בין חלוצי העיצוב המודרני בתחומו בישראל.

קורפוס היצירה העצום של ריזינגר הוא רחב יריעה וכולל נושאים בעלי אופי ציבורי בקנה מידה לאומי מחד גיסא ונושאים בעלי אופי פרטי בקנה מידה אינטימי מאידך גיסא. עוצמת הרוח היצירתית שלו ניכרת בייחודה בכל קני המידה בהם הוא יוצר. "

מתוך נימוקי השופטים להענקת פרס ישראל בתחום העיצוב לתשנ"ח
השופטים: פרופ' יעקב רכטר, פרופ' רוברט אוקסמן, פרופ' ירום ורדימון, אדריכלית ברכה חיוטין.

1 פריטי עיצוב