"גרפיקה שימושית - האחים שמיר" ראיון עם יורם שמיר ואורי שמיר

 ביום האחרון של השנה ולציון חגיגות חמש שנים להיווסדו של האתר "גרפיקה שימושית - האחים שמיר" נפגשו לשיחה יורם שמיר ואורי שמיר, דקלה אלעזר וגלית גאון אודות הסטודיו המיתולוגי.
 
גלית: אני שמחה להיפגש שוב, אורי ויורם שמיר, מה שלומכם? שנים
 
אורי: חוץ מהקורונה, מצוין! 
 
גלית: אני שמחה על ההזדמנות לדבר אתכם יחד לכבוד חמש שנים להשקת האתר הסוקר את עבודתו של הסטודיו "האחים שמיר". בשנה האחרונה, בה אנחנו מבלים באינטרנט יותר מהחיים עצמם, מצאתי את עצמי, כמו רבים אחרים בודאי, חוזרת להכיר את האוסף ההיסטורי. אין ויכוח על חשיבותם של האוספים, כמו זה של המכון, הספרייה הלאומית ועוד, והם אינם מחליפים כמובן, אבל לפעמים אני חושבת שיותר מהאוסף עצמו, יש חשיבות עצומה לחשיפה שלו, לשימוש בו, למחקר שלו - וכל זה היום, קורה ברשת. 
רציתי להחזיר אתכם אל ההחלטה להקים אתר שירכז את האוסף הנהדר של סטודיו האחים שמיר, איך זה קורה? 
 
יורם: כשיצא הספר "האחים שמיר, מעצבים שהיו לסמל" קיימנו אירוע השקה, זוכרת גלית, היית באירוע ההשקה הספר ונשאת נאום, הנאום נמצא באתר שלנו ובכן, בהמשך ישיר לספר, הרעיון לאתר בא מאשתי רובי שאמרה "אוקיי יצא ספר, אבל לכמה אנשים הוא יגיע? ומה אם תמצא חומרים נוספים?" 
היום, אחרי חמש שנים  מאז שהקמנו את האתר, אני חייב לומר כי האתר בהחלט ממלא אחר הציפיות שלנו. 
הנה למשל, לפני שבועיים כתב לנו אדם שהיה מתלמד בסטודיו 'האחרים שמיר' לפני 40 שנה, הוא סיפר לנו דברים כמו היכן היו ממוקמים שולחנות העבודה של מקסים וגבריאל וסיפק מידע על תפקידה של אמו של אורי כמנהלת הסטודיו ותיאר את הווי הסטודיו שהיה ממוקם ברחוב רוטשילד 84. בנוסף הוא שלח לנו ארבע עבודות עיצוב אריזות שלא היו ברשותנו. הוא עדיין מחפש את העבודה היחידה שקיבל לעצב בסטודיו, אריזת ממרח אנשובי, שטרם מצא, הגילוי היה פנטסטי!  
ואכן בעקבות האתר אנו מקבלים פניות מאנשי מקצוע כמו אוצרים, תחקירנים, מפיקים חוקרים ועוד שמבקשים להשתמש ביצירות. התחושה היא  שהשם שמיר נכנס ל"ספר הטלפונים" העולמי.

להמשך קריאה