סדרת מפגשים העוסקים באוצרות ועיצוב במרחב הציבורי

סדרת מפגשים בהם התארחו מעצבות ומעצבים, אוצרות ואוצרים, וא.נשים מעניינים לשיחה על פרויקטים חדשים, מחשבות עכשוויות ורעיונות לעתיד.
ביוזמה משותפת עם התוכנית הבינלאומית לאוצרות לעיצוב.
במפגש הראשון התארחו המעצב והפעיל חברתי להב הלוי, רכזת התוכניות האומנותיות בעיריית תל אביב יפו יפעת הלל זבירין, מיכל שפירא והאדרכילית ליהי גרסטנר, מקימות גלריה 3X3, קורל סבר ומיכל דביר, יזמיות כתב עת "קמה" 
 
את המפגש פתחה גלית גאון בשיח על המרחב הציבורי המשתנה בעקבות המגפה העולמית. 
המרחב הציבורי הפך למקום בו מותר להיפגש בתקופה בה סגרו את הגלריות את המוזיאונים ואין לאן ללכת בשביל לראות תערוכות והיציאה של התרבות למרחב הציבורי מחייבת מחשבה חדשה ודרכים אחרות.
 
מיכל שפירא והאדרכילית ליהי גרסטנר, מקימות גלריה 3X3
הפועלת מיוני 2020 כגלריה היברידית ייחודית המתקיימת בו זמנית במרחב הדיגיטלי (אינסטגרם) ובמרחב הציבורי (חלונות חזית מלון WOM הפונה לרחוב אלנבי). הגלריה נפתחה כמהלך של סולידריות למלון ולענפי התיירות והתרבות שנפגעו ממשבר הקורונה וכתגובה ישירה לתחושת התסכול המתקיימת ברשתות וברחובות. 
הן מציינות שהגלריה שמה לה למטרה בתקופה זו שכולם סגורים בביתהם להגיב הכי מהיר והכי מקומי לגבי מקרים קשים שקורים סביבנו כל הזמן. 
 
קורל סבר ומיכל דביר, יזמיות כתב עת "קמה" 
הושק בשנה האחרונה, לאחר תהליך ארוך של חשיבה והרצון שלהן כנשים צעירות בעולם האמנות לדבר על המושג אישה. תהליך הדיוק והוצאת הפנזין הגיעה מתוך חיפוש ליצור קהילה יוצרת של נשים המתעסקות במדיומים שונים. 
בכל כתב עת ישנה שאלת על וכל אחת מהמשתתפות יכולה להגיב באופן חופשי. יחד לפרק ולהרכיב מחדש את החוויה של נשים בעולם. 
 
להב הלוי, מעצב גרפי ופעיל חברתי
לעצב לרחוב, בתור מעצב שמעצב לרחוב מתקיימת מערכת יחסים מיוחדת עם הרחוב. הלוי מספר על המקום שהוא אוהב  במערכת היחסים עם הרחוב על כך שאין לו בתור יוצר מושג מי יראה את זה ולזה שיראה אין מושג שהוא יראה את מה שיראה, כך שיש פה הפתעה בתוך מערכת היחסים הזאת. אנשים נתפסים לא מוכנים כי הם באו לא מוכנים לסיטואציה. נוצרת משמעות לעבודה עצמה ולא חשוב מי יצר אותה. 
 
יפעת זבירין הלל, רכזת התוכניות האומנותיות בעיריית תל אביב יפו
מספרת על ההחלטות והמחשבות מהן יצרו תרבות בתוך המגבלות של המגפה. על הקריאה ב"קול קורא" וההזמנה של יוצרים.ות ליצור עבודות שפוזרו בעיר ברדיוס של 100 מטר. מהמקום שכל אחד שיוצא קצת מהבית או לטייל עם הכלב יפגוש באיזושהי עבודות אומנות. 
 
לצפייה במפגש המלא