ברגר צבי

צבי ברגר היה צייר, מעצב, מאייר ישראלי. ידוע בכינוי פלטוקי\טוקי\תוכי וזאת בגלל ששמו כשנולד צבי, היה "פלטיאל", לזכר סבו פלטיאל ברגר. הוא גדל בחיפה ושב אליה אחר כך בבגרותו בעקבות קריאה של ראש העיר דאז אבא חושי שהתרשם מעבודותיו והציע לו סטודיו נאה בעיר. 
צבי החל את דרכו לאחר סיום לימודיו בבצלאל בהצטיינות בשנות ה- 60 כמעצב בקק"ל בעיצוב בולים וכרזות המספרים את סיפורי הארץ. באותה תקופה יצר יחד עם זאב וילנאי אלבום של 56 ליטוגרפיות מקוריות- "Israel Horizons". העבודה על האלבום נמשכה שלוש שנים. וילנאי תרם מעושר ידיעותיו על נופי הארץ וצבי רשם בעיפרון את המראות. האלבום זכה במדליית כסף בפסטיבל ה-6 לאלבומים אמנותיים במילאנו, איטליה, בשנת 1965. נושאי ציוריו היו טבע ונוף ארץ ישראלי בצבעי שמן, אקרילק ואקוורל, סגננו התפתח והוא החל לרשום בפחם, כשרבים מציוריו התעסקו בתיאור של מצבי חלום, טישטוש בין קו הגבול בין הבדיה והמציאות, המאפיין את הסגנון הסוריאליסטי. 
בשנות חייו האחרונות עמד לרשותו בית בבנימינה. גן רחב הקיף את הבית וצבי אהב לשהות בו ולצייר. הרהוריו על הטבע והחיים הביאו אותו להגות בקבלה, ולראיית החיים כמעגל. את הגותו זו ביטא בסדרת תמונות, המתארות תקופות חיים כזרם נמשך.