זיו מימי

מימי זיו, אמנית רב תחומית, מאיירת רישומי אופנה, ציירת ומרצה בשנקר במחלקה לאופנה. מימי החלה ללמוד בשנקר עיצוב אופנה בשנות ה-80, בעקבות ההשפעה של ריקי בן ארי מאיירת האופנה הישראלית הבינלאומית שהייתה בשיאה באותן שנים. היו אלו זמנים בהן איורי אופנה היו בעלי חשיבות רבה ביכולת שלהם ללמד את הצופה על ההקשרים החברתיים, התרבותיים והכלכליים של התקופה. כיום איורי האופנה זוכים לעדנה מחודשת ואפשר לראות אותם במגזיני אופנה וברשתות החברתיות כאמנות עצמאית וללא קשר לייצור אופנה ממשי. 
על לימודיה בשנקר מספרת מימי מספרת כיצד העריצה את נורה פרנקל מורתה וכמה היא מתגעגעת אליה. מימי מספרת על מכחול הבמבוק בו היא משתמשת עד היום , אותו קיבלה במתנה ממורתה לפני כ-40 שנה. כיום מימי לומדת קליגרפיה יפנית ויוצרת יצירות המשלבות קליגרפיה ואיור אופנה.

פרויקט הגמר שלה עסק בבגדי ים וחוף, ואחת הדוגמניות  הייתה תמי בן עמי.  בשנה השנייה ללימודים זכתה מימי בהצטיינות ובסיום הלימודים פרויקט הגמר שלה נמכר. היא החלה לעבוד בבתי אופנה "רקמה" של רוז'י בן יוסף, "דורינא " ועוד. עם השנים חזרה למחלקת האופנה בשנקר  כמרצה לאיור. בנה של מימי ,ליאור, נהרג בפעולה צבאית ב-2003 והיא משברון לב לא הייתה מסוגלת לחזור לאייר אופנה, הייתה מלמדת איור אופנה אך לא מאיירת בעצמה. מימי שבה לאייר לאחר עשור, וקושרת את חזרתה לאיורי אופנה בקורס בו השתתפה באנגליה, שם תוך חזרתה לשולחן הלימודים חזרה גם הרעננות הצבעוניות, הקו והאסתטיקה והם יחד התפרצו על הדף בעושר רב. האיורים הפכו לימים לתערוכה באוצרותה של לאה פרץ בגלריה בשנקר. איוריה של מימי לא רק מלמדים על תקופה וזמן אלא גם על רגשות כל קו וצבע מאפשרים לצופה להרגיש, מה שנראה במבט חולף איור אופנה במבט עמוק מאפשר חיבור לרגשות עמוקים ולתחושה פיזית בכל הגוף.
designer-name