ברקת הגר

מאיירת ומעצבת גרפית, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר 2019, נפטרה בשנת 2020 בת 27. 
הגר התבלטה בשאיפה למצוינות, ביציאה מאזורי הנוחות ומהפורמטים המקובלים וביכולת לשימוש במגוון טכניקות וסגנונות תוך בניית קו איורי ידני ייחודי לה. היא עסקה בנושאים הקשורים לנשיות, משפחה וטבע ושאבה השראה מחיי היום יום, מהסובב אותה ומהתרבויות השונות בהן גדלה. הגר השאירה אחריה עולם עשיר ומגוון של איורים ועיצובים כשאחד מסמלי ההיכר שלה הוא סדרות איורים ידניים בשחור לבן על גבי צלחות פורצלן.
 
זכתה בפרס שמעון פרס לשלום לשנת 2021, אותו קיבלו הוריה בשמה לאחר שנפטרה, על השתתפותה כסטודנטית בשנקר בצוות הפרויקט NEGOTIATION MATTERS שמוצג ברחבי העולם. בפסטיבל אנימיקס 2018 זכתה הגר עם חברותיה ללימודים במחלקה בפרס ראשון על סרטן TINY THINGS. את לימודיה סיימה בפרויקט גמר ייחודי של מייצב איורי תלת ממדי  חוויתי THE WITCH AND THE WOLF העוסק בדמויות הטוב והרע הסטראוטיפיות שבאגדות הילדים. לאחר לימודיה ועד שנפטרה עבדה כמאיירת ויצרה בין השאר סדרת איורים ליינות עלמה של חברת דלתון.
 
לזכרה של הגר ובהשראתה הוקמה בשנת 2021 על ידי משפחתה "קרן הגר ברקת" המקדמת מצוינות בקרב מאיירות ומאיירים באמצעות הענקת מלגות ופרסים במכללת שנקר ובמיזמי איור ועיצוב בארץ ועל ידי ייזום ומתן חסות לתערוכות איור בישראל.
לאתר קרן הגר ברקת>>>
designer-name