סטודיו נוב (עדי עזר ויותם שפרוני)

עדי עזר ויותם שפרוני מעריכים את הפרטים הקטנים. שם הסטודיו הוא גם המילה הראשונה בהצהרת הכוונות של השניים – knob, באנגלית, היא כפתור כיוונן, ידית. הפרט הקטן שמזמין למגע, זה שפוגש את קצות האצבעות, וממנו נובע החפץ השלם. 
עבודת הסטודיו (שפועל מאז 2015) מתאפיינת באקלקטיות מכוונת, כמחווה מתמשכת למגוון הטבעי ולרב־תרבותיות, כהכרה בשכבות הרבות ובזוויות השונות המרכיבות את סביבת חייהם. לחינוך נוכחות חזקה בחיי הסטודיו, ויותם ועדי עוסקים שניהם בחינוך באופן מעשי ופורמלי במקביל לעבודת העיצוב בסטודיו. "חינוך נתפס על ידינו כיכולת לתת ולקבל," הם מסבירים, לכן גם תהליכי העיצוב של תוצרי הסטודיו מנוסחים כהזמנה לדיאלוג, לפיתוח, לשיבוש ולפרשנות אישית. 

במרכז תפיסת עולמם של המעצבים ניצבים יחד המשחקיות והאלתור. למרות שהסטודיו עוסק בעיצוב חפצים, יותם ועדי לא למדו עיצוב תעשייתי – עדי למדה תקשורת חזותית בשנקר התמחתה במדיה אינטראקטיבית, ויותם למד עיצוב לתיאטרון ואחריו עיצוב פנים. את השאלות והפערים שהתעוררו אצלם בתהליך היצירה המשותף הפכו השניים לסט כלי עבודה. 

האלתור והרדי מייד, שנוכחים באופן ניכר בתרבות הישראלית החזותית, החומרית, הלשונית, המוסדית, התפתחו בסטודיו מפרקטיקה של חסר לכדי שדה מחקר, בו מזוקקים הערכים האסתטיים והפוליטיים של האלתור. בעזרת השפה המשחקית, מאפשרים החפצים לגעת גם באזורים החדים והמדממים של היום־יום שלא דרך פאתוס, פחד וכאב, אלא דרך הומור, סיפור, אינטראקציה וגילוי.
לאתר הסטודיו>>>
designer-name