וקסלר דוד

בוגר תואר ראשון בעיצוב אופנה בשנקר ותואר שני בעיצוב אופנה בהתמחות טקסטיל בסנטרל סיינט מרטינס. בעבודותיו שם דגש על פיתוח מלאכות יד מקיימות ועיצוב המחצין את העובדה שמדובר בבגד ממוחזר. וקסלר מאמין שיש לעורר שיח ומודעות לנושא ולנרמל את הנוכחות של בגדים ״אחרים״ במרחב.

הוא שם דגש על פיתוח מלאכות יד מקיימות ועיצוב עם אחריות סביבתית, כהכרח למציאות העכשווית. השאיפה האמנותית של המותג היא לעורר השראה, לעודד יצירתיות ויוזמה אישית. הוא מאמין כי יש מקום למשחקיות ושינוי תפיסתי ביחס לאופנה כיום: אין דבר פסול בבגדים בלויים, מתוקנים או מטופלים ומחודשים. להפך, בגדים כאלה מלמדים אותנו הרבה על עולמו הפנימי והערכי של הלובש.

תהליך העבודה שלו מתחיל בחומר. במיון בגדים שנתרמו ומשם מתחיל תהליך העיצוב. ללא שליטה על צבע, כמות, צורה או איכות החומרים. הארעיות והמקריות היא הקו המנחה של העיצוב. 

אמן הפלוקסוס ג׳ורג׳ ברכט השפיע רבות על התפיסה שלו של חוויית הצריכה של האופנה. האינטראקציה בין הבגד (האומנות) ללובש ולרגע עצמו הולידו עבור ברכט את ה׳אירוע׳ כמדיום אומנותי מרכזי. בעבודות של וקסלר ניתן לראות את החיפוש אחר דרכי תקשורת וחוויה בין אנשים ליצירה. אלו הן הזדמנויות לאתגר מושגים שגורים כמו ׳תצוגה׳ או ׳קולקציה׳, בשאיפה לשנות את היחס בין מותג-אמן-מעצב לבין צרכן-צופה-לובש. השינוי יתאפשר דרך שאילת שאלות על אינטראקטיביות, ודרך לקיחת אחריות הדדית על הסביבה האנושית והטבעית המקיפה אותנו.
לינק לאתר>>>
designer-name

צילום: צילום: טל שחר