קדם ששון

מעצב אופנה כבר שלושה עשורים, דור שלם, תקופת חייו.

החל את דרכו כמו ישראלים רבים בצבא, בהיותו טען קשר בחיל השריון, לאחר השיחרור מצה"ל עשה את הקורס תדמיתנות בלשכת העבודה 1992-1994. ופתח בקריירה עצמאית, הקים סטודיו בית כדי לברר את השפה העיצובית בה אני רוצה לעצב. בשנת 1994-2000 הקמתי את הסטודיו הראשון שלי ברחוב בן יהודה בתל אביב ושם פעל ובנה את החנות הראשונה של המותג "קדם ששון".

2000-2007 עבר לחנות חדשה בתל אביב ושם לראשונה החל לייצא לארצות הברית ולשאר העולם.  בשנת 2002 פתח את החנות המיתולוגית של המותג ושלו ברחוב דיזנגוף בתל אביב. 

קדם מספר על המקצוע שהוא "ללא ספק הציל את חיי, נתן לי להבין שהים באמת במערב. כשאתה יוצר שפה ברורה כל דבר נקרא יצירה, אתה יכול לסטות לעיתים אבל תמיד לחזור למרכז שלך. בכל השנים הללו אני מברר וחוקר את המרכז שבי. בכל חיי אני לומד איך להביא את אותו הדבר בשינוי אדרת."

"לפעמים הדיאלוג בין גוף ובד נוצר בחמש דקות, ולפעמים נדרשים חיים שלמים". כבר מההתחלה הוא הבין שסיפור חייו יהיה שותף פעיל לשפה שבה הוא פועל, ושהסיפור הזה חייב להיבנות בדרך מפתיעה, שהיצירה שהוא יוצר דרך מחשבותיו וידיו תפתיע אותו. "אני תמיד מחכה לגורם ההפתעה, גם אחרי 30 שנה, כמו ילד שמחכה שאמא שלו תגיע לאסוף אותו מהגן."

השפה שלו מההתחלה שאלה איך אוכל לשנות את הפרופורציה של הגוף, ועדיין להשאיר אותו בהרמוניה מוחלטת. הנפחים, התפרים, הגודל, המשמעות והשובל מנחים אותי ביצירה חדשה. והקסם, הוא כל המילה כולה. הוא מתרגש גם אחרי 30 שנה כבראשונה, מהיכולת לביים את הגוף, לתת לו תבלין שונה, בעל ריח אחר, אשר אינו מתחנף לגוף אלא יוצר בו איכות שונה. קדם חושב על אופנה - אופנה היא אופנה, אך השאלות המכריעות הן עד איזה גובה ועל כמה גבוה ההר שהוא מטפס עליו, וכשהוא למעלה - "הנוף שנשקף הוא ארץ חיי וכל עולמי".

קדם עיצב ומעצב תלבושות לסדרות טלוויזיה ובהן "בטיפול" ו"בנות הזהב", בנוסף עיצב ללהקת בת שבע, ליאת דרור וניר בן גל, למופע של רנה שינפלד, לורטיגו, לתיאטרון גשר ולמופעי מוזיקה הפרויקט של עידן רייכל. הוא שימש כמנטור עבור המתמודדים בתוכנית "פרויקט מסלול".
למותג קדם ששון יש כיום בוטיקים ברחבי העולם: בארצות הברית, אוסטרליה, רוסיה, גרמניה ופינלנד. והוא דמות מרכזית וחשובה בהתפתחות שדה האופנה בישראל. 
designer-name

צילום: צילום: גדי דנון