חכים ברקוביץ' דנה

מעצבת תכשיטים, בוגרת התואר הראשון במחלקה לצורפות בבצלאל והתואר השני בצורפות וכלים ב”קונסטפאק” — אקדמיה לאמנות בשטוקהולם. 

דרך עבודתיה תוהה דנה חכים ברקוביץ׳ על המציאות בה אנו חיים, על חיי היום־יום ועל האינטראקציה האישית עם החברה החומרית הסובבת אותנו, מתוך הבנה שישנן פריזמות מגוונות לתפיסת הקיים שניתן לאתגרן דרך האמנות באמצעות הקשרים רחבים מעולם מלאכות היד.

חפצי רדי־מייד מוכרים נוכחים לעתים קרובות ביצירותיה. על ידי שינוי ונטרול שימושיותם מוענקת להם משמעות ביקורתית אלטרנטיבית ומלאת דמיון. בחירותיה בחומרי גלם, בטקטליות ובצורניות הן מודעות ובאותה נשימה אינטואיטיביות ומשאירות מקום לניסוי וטעייה בתהליך היצירה. כך נמתחים גבולות המדיום בו היא פועלת ונוצרת שפה חזותית אינדיבידואלית וכנה שמגשרת בין תרבויות, עכשוויות וקדומות.

 ״הלוואי והדרך שבה אנחנו תופסים את המציאות לא תיתפס כמובנת מאליה. אני מאמינה שתמיד קיימות פריזמות מגוונות של נק׳ מבט ותפיסה, הדברים מונחים מתחת לפני השטח, וחשיפתם היא חוויה מאירת עיניים שאני שואפת ליצור.״

חכים ברקוביץ' היא מעצבת מעוטרת פרסים שמציגה בתערוכות בארץ ובעולם, תערוכת יחיד במוזיאון העיצוב בחולון ובעשרות תערוכות בארצות הברית, באסיה ובאירופה.

לינק לאתר>>>