בסן אריאל

מעצב אופנה, בוגר המכון הטכנולוגי בחולון עיצוב פנים, בוגר לימודי עיצוב אופנה מבית הספר Parsons בניו יורק. 

ב-2015 פתח מותג עצמאי לאופנת גברים המעניק פרשנות מינימליסטית ומודרנית לחייטות קלאסית. המותג מציע פריטים בעלי מראה נקי ומדויק וברמת גימור גבוהה תחת שלוש קטגוריות: פריטים לקניה מיידית ]wear to Ready], פריטי מיחזור משביח ]UpCycled], ופריטים בהזמנה אישית ]order to Made]. 

בסן נשאל רבות ׳למה אופנת גברים?׳ עבורי התשובה תמיד הייתה מובנת מאליה. "אופנת גברים היא העולם שלי, שם נמצאת התשוקה שלי. יצירת בגדים היא הדרך המועדפת עלי לתקשר, כך שכל בגד וכל קולקציה הם השתקפות של עוד חלק ממני."

המלתחה הגברית הקלאסית עומדת בלבה של עבודת העיצוב של בסן ומשמשת לה כבסיס. בחירות הטקסטיל, גזרות הבסיס והחייטות בעבודותיו שואבות השראה מההיסטוריה של אופנת הגברים האלגנטית. באמצעות בחינה והרחבה של גבולות המלחתה הגברית, מתאפשרת פרשנות עכשווית לחייטות קלאסית וכן טשטוש השיוך המוכר בין בגד ומגדר. פרטי הלבוש הללו מתקיימים על התפר שבין הגברי והנשי, הקונספטואלי והלביש, הקלאסי והמודרני.

"הרבה מהבחירות שאני עושה מביאות אותי לצעוד בשבילים הצדדיים ובהסתעפויות של הדרך הראשית. להקים מותג בגדי גברים מחויט ומינימליסטי, בייחוד בתרבות הלבוש הישראלית, בהחלט הרגיש כמו החלטה שכזו, החלטה שעשיתי בעיניים פקוחות ובנחישות."

כמעצב, נקודת המוצא שלו היא מינימליסטית ומודרנית, עדינה ומתמקדת בניואנסים. בשאיפה לתמצות מחייבת שאיפה לשלמות. על כל תפר (או היעדרו), על כל תיפור ועל כל פרט קטן להיות חלק מהותי בעיצוב. "אני מאמין בעדינות ובדקויות, במחוות קטנות שיוצרות אפקט גדול. כל אחד מהפריטים שאני מעצב נתפר לאחר תהליך ארוך של מחשבה ועיצוב כדי להבטיח מראה מחויט, נקי ומינימליסטי. אני שואף ליצור בגדים בעלי משיכה ויזואלית ואמירה קונספטואלית; בגדים ייחודיים שיוכלו להשתלב בטבעיות בארונו של כל אחד מלקוחותיי."

לינק לאתר >>>