צבר מאור

מעצב אופנה ותלבושות, כובען, אמן ויוצר. 
בוגר בהצטיינות מהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר (2003) בתקופת הלימודים זכה במלגת הצטיינות מטעם קרן סטנלי הלר ופרס על עיצוב תלבושות מטעם קרן שרת לסטודנטים מצטיינים. צבר זכה בפרסים ראשונים על יותר מ-20 עיצובים לתלבושות לתיאטרון בין השנים 2008-2016. 
 
סבו היה חייט ודרכו נחשף לעולם התפירה והטקסטיל. הוא למד מילדות כי כל חלום יכול להתפתח לרעיון, שהופך לדוגמה, שמשורטטת על בד, שנחתך ונתפר ומגשים את החלום הראשוני. 

בעבודתיו הוא מתרחק מ׳פרקטיות׳ הסטנדרטית לעבר מרחבי הפנטזיה והחלימה. הוא דוגל בעיצוב שעטוף בהומור ובמודעות עצמית ומנסה בעיצוביו לייצר אסתטיקה שנוגעת בנבכי הנפש בקריצה, שחושפת רבדים ואירוניה בדרך רעננה, משועשעת ולא צפויה. בדומה לתפיסות מסיומות באמנות, הוא מנסה לתפוס את הרגע אך לא להציג את המציאות כפי שהיא.

"אני אמן־יוצר ששואב רבות מגישות וזרמים אומנותיים מודרניים וקלאסיים. אחד הזרמים המעסיקים אותי תכופות בעבודתי הוא הקאמפ, כמרחב אסתטי פילוסופי שתואם את תפיסת עולמי. הקאמפ מתמקד בתיאטרליזציה מופרזת של החוויה ומספק ראייה אירונית וקומית על העולם."

הוא נמצא בחיפוש מתמיד אחר האפשרות להסתכלויות חדשות על המוכר האם כובע חייב להיות רק כובע, או שהוא יכול להיות גם יצירת אמנות?

לינק לאתר>>>