ארזי מאיה

מעצבת אופנה, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר והתואר השני בעיצוב אופנה מהריואל קולג' אוף־ארט באנגליה. בעלת המותג העצמאי המצליח "לב", חברת סגל המחלקה לעיצוב אופנה ומרצה בתכנית לתואר שני בעיצוב.

על ההוראה היא אומרת "ההוראה ממלאת אותי, מסקרנת ומעוררת לחשיבה כיצד לפתח את דור מעצבי האופנה העתידי. לבחירות שאנחנו עושים מידי יום יש משמעות. אני חושבת שאין לנו ברירה אלא להתפכח ולהביט על עולם האופנה ועל העוולות הגדולות שהוא מביא עמו – הסביבתיות, החברתיות והתרבותיות. מתוקף התפקיד שלי עליי לחנך את המעצבים לפעול, לשנות ולגלות אחריות."

היא הייתה מעצבת בבתי האופנה האיטלקיים Vallentino ו-MaxMara, ומעצבת האופנה הראשית של בית-האופנה Comme il faut לאורך 6 שנים. כיום היא בעלת מותג האופנה העצמאי "לב" המתמחה בעיצוב סדרות במהדורות מוגבלות של פריטי One Of a Kind בעבודת יד.  

במותג אופנה שלה היא מנסה להמציא מודל חדש שמשתמש בעודפים של עולם האופנה, הפועל בשיתופי פעולה עם חברות אופנה באופן סימביוטי. ובחיבור לחברות אופנה שהערכים שלהן קרובים לשלה, היא משתמשת בעודפים שלהם בכדי לייצר פריטי לבוש בסדרות מוגבלות וכן נעזרת בידע ובפלטפורמה המקצועית שלהם ומציעה בתמורה עיצוב בר קיימא ייחודי. בשנים האחרונות היא פועלת יחד עם קבוצת ׳חילוף חומרים׳ לחקור את האופן שבו עיצוב ואינטראקציה קבוצתית יכולים לקדם רעיונות סביבתיים."

"אופנה היא השפה שאני דוברת. מאז שאני זוכרת את עצמי, דרכה אני קוראת את העולם שסביבי. אופנה היא דרך לתקשורת המיידית ביותר שלנו כלפי העולם, היא העור השני שלנו, החיישן המהיר ביותר לתפוס בו את רוח הזמן ואת השינויים שקורים בתרבות ובחברה."
designer-name

צילום: צילום: אחיקם בן יוסף