בש מאיה

מעצבת אופנה, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר (2000-2004), הקימה לאחר לימודיה מותג אופנה עצמאי על שמה. לאחר מכן הרחיבה את הכשרתה גם בסיינט מרטין שבלונדון (2016), בוגרת האוניברסיטה לאמנויות בלונדון (2016-2017). 

בש נולדה בברית המועצות ועלתה לארץ עלתה עם משפחתה בשנת 1991 כשהיא בת 12, היא מספרת שזו הייתה חוויה לא פשוטה. אבל שבזכותה גילתה ולמדה על עצמה תכונות רבות שישמשו אותה בהמשך. 

כמותג עצמאי לאורך השנים היא פועלת בשיתופי פעול מגוונים. היא מאמינה שעשייה משותפת מגשימה את המטרה בחיבור בין תעשיות שונות, בשילוב ופיתוח ידע ורעיונות עם אמנים מתחומים שונים ומפתיעים שיובילו ליצירות חדשות. 
בכך היא מייצרת את האימפקט. שמקדם את המודעות וההשפעה החברתית על המעורבים בתעשיית הביגוד, החל מהמקור ועד רווחתם של האנשים המעורבים בתהליכי היצור.

היא מאמינה בטרנספורמציה. "אני נרגשת מהאתגר המורכב של שינויים שעוברת תעשיית האופנה. אני נפרדת מהקולקציות העונתיות ומגיבה יצירתית למציאות בזמן אמת. אנחנו חיים בעידן מרתק של מהפכות בתקשורת האנושית, הזום חיסל מרחקים, הבינה המלאכותית העתידית כבר כאן, ההרגלים המסורתיים משתנים באופן דרמטי ותעשיית האופנה חייבת להתאים את עצמה."

בש עיצבה תלבושות לעולם המחול, תעשיית הקולנוע, הטלוויזיה ועם עולם המחול. עיצבה תלבושות למופע המחול של גלית ליס – ״כחולות״, לרננה רז וליסמין גודר. שיתפה פעולה עם עם האמניות זויה צ׳רקסקי בקולקציית איורים, עם הרוקמת אביגיל קולקר, עם רועי רוזן במופע קפקא לקטנים ועם עוד יוצרים ויוצרות בתחומים נוספים. עבודותיה הוצגו בתערוכות בארץ ובעולם כשהן מצליחות לייצר חיבור בין שפות ותרבויות שונות, כמו גם בין דיסציפלינות.

לינק לאתר>>>