שרון דינה

 
דינה נולדה ב-25.3.1925 בשם אליס משקובסקי בהלברשטט שבגרמניה להוריה פליקס וזלמה. כשהיתה בת שנתיים נולדה אחותה מרגריט. היא למדה בבית ספר יהודי גרמני בהלברשטט. בגיל 11 עם עליית הנאצים לשלטון משפחתה נאלצה לברוח מהבית, והם השתקעו בברלין. דינה למדה בבית ספר יהודי והשתתפה בתנועת הנוער של השומר הצעיר. כל משפחתה נספתה בשואה מלבד בן דודה ג'ון שגר באנגליה ובת דודה שלה רוני שגרה בקיבוץ יקום. 
ב-1939 כשהייתה בת 14, היא עלתה לבדה לארץ בעליית הנוער. דינה מספרת שהמסע ארך 3 חודשים- רכבות ואז אניית מעפילים. דינה התיישבה בקיבוץ הזורע שם עבדה בחליבת כבשים. שנה לאחר עלייתה לארץ, בגיל 15, גילו שיש לה גידול ברגל. היא אושפזה בית חולים הדסה - עין כרם שבירושלים, כחצי שנה לאחר שכרתו לה את הרגל. בתחילה היא נעזרה בכיסא גלגלים, ולאחר שנה בערך התאימו לה רגל תותבת.

לאחר שהסתיים האשפוז, דינה חזרה לקיבוץ לקיבוץ הזורע, אך לא לזמן רב. הנרייטה סאלד המליצה שדינה תעזוב את הקיבוץ ותעבור להתגורר עם משפחת אומנת. ואכן דינה עברה להתגורר עם משפחה מאמצת בחיפה, שם למדה בתיכון בויצ"ו. לאחר סיום הלימודים דינה עברה לתל אביב ועבדה כגרפיקאית ושרטטת במחלקת המדידות של הממשל הבריטי בת"א.

דינה השתלמה בקורסים שונים בגרפיקה, ציור, ורישום אצל אהרון אבני, ובמקביל החלה לעבוד כגרפיקאית ב"פרסום אהרוני" (יחד עם פרידל שטרן). באותה תקופה בת"א, דינה פגשה את גדעון פירסטנברג, ידיד ותיק מקיבוץ הזורע. ב1946 דינה וגדעון התחתנו על גג אחד הבניינים ברחוב ריינס (ליד כיכר צינה). הזוג גר בגבעת רמב"ם ובשנקין שבתל אביב.
במלחמת העצמאות דינה וגדעון גרו בצריפים של הצבא הבריטי ליד כפר ויתקין, שם בין היתר לימדה את ילדי מעפילים של ספינת אקסודוס ציור ומוסיקה.

בתש"ט ותש"י (1950- 1949) איירה את שלושת הכרכים של סדרת ספרי הלימוד : "פרקים בתורת הצומח" (חנה נמליך, הוצאת עם עובד).

  
דינה מעולם לא הפסיקה לצייר וללמד.

בשנת 2000 חלתה באלצהיימר.
בשנת 2006 נפטרה.

 
designer-name