לוי קובי

מעצב נעליים, שמעיד על עצמו שהוא גם מכור לנעליים!
בוגר האקדמיה לעיצוב בצלאל במחלקה לאופנה ותכשיטים, בעל סטודיו עצמאי לעיצוב נעליים בעבודת יד משנת 2011. מרצה במחלקה לאופנה בבצלאל ובמחלקה לאופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה.

הנעלים שהוא מעצב הן מפתיעות ובלתי נשכחות, הן על התפר הדק שבין לביש לאובייקט ובזכות זה הן מקבלו למקום של כבוד באוספים של מוזיאונים ואוספים פרטיים. עיצוב הנעלים מלא בהומור ובאזכורים של אייקונים מעולמות אומנות הפופ והתרבות המסחרית, דבר אשר מערער את התפיסות המוקדמות ואת הצורה הארכיטיפית של הנעלים המסורתיות. הן לבישות לחלוטין והפונקציה שלהן נשארת חלק בלתי נפרד מהעיצוב. 

הן מיוצרות בסדרות קטנות ובאופן ידני והן זכו להינעל על ידי מפורסמות רבות בארץ ובעולם ביניהן ליידי גאגא, נטע ברזילי, פרגי, וופי גולדברג ועוד.     

לוי מספר על האופן שבו הוא פועל ש"לא מדובר ברצון לצרוך. העניין וההתלהבות שלי מנעליים הם קצת אחרים. זו לא רק תשוקה, אלא מחויבות ארוכת טווח, שלקחה אותי למסע מרתק וייחודי למדי. העבודה שלי משלבת אמנות, עיצוב ואופנה. בעיני חשוב לשלב גם אמנות וגם אסתטיקה בחיי היומיום, דרך יצירות שהן יותר מאשר רק חפצים ׳שמישים׳ או ׳נחמדים למראה׳."

הוא מוסיף שהוא נהנה ליצור נעליים מפתיעות, שגורמות לאנשים לחשוב מחדש על המובן מאליו ולשאול איך ולמה דברים הם כפי שהם. כל זאת תוך הוספת תחושת זוהר, הומור וקצת כיף. אמנות לא צריכה להיות רצינית כדי להיות עמוקה. סדרות הנעליים שלו הן ׳פנטזיות נעליים׳ בהן הוא מעצב, משרטט והופך את הרעיונות הכי פרועים לזוגות לבישים אמתיים, בסטודיו קטן בתל אביב. הזוגות הראשונים שנעשו בסטודיו היו במידת הנעליים שלו, מכיוון שפשוט היה חייב לנסות אותן מיד ולראות אותן ׳מתעוררות לחיים׳. "כשראיתי את הרעיונות שלי שלמים, התעוררה בי תחושה מדהימה, כזו שלא הכרתי לפני. זה מה שגרם לי להתמכר!"

לינק לאתר>>>
לקריאה נוספת - ראיון עם קובי לוי>>>
designer-name

צילום: צילום: גילי אדלר ומירית הר