שמיר דנה

מאיירת המתמחה בטכניקות דפוס עתיקות, בוגרת המחלקה לאיור ב-"Istituto Europeo di Design" האיטלקי. שמיר החלה את דרכה בלימודים באיטליה (פירנצה),של סוף שנות ה-80 כאסיסטנטית לציירים ולמדה איור בתחילת שנות ה-90. 
את לימודי האיור סיימה שמיר בהצטיינות יתרה ובסיומם הוצע לה לעבוד כמרצה באקדמיה בה למדה, ולעבוד עם המאייר הידוע פדריקו מאג'וני. באותה עת היא החלה במקביל, את דרכה כמאיירת עצמאית במילאנו. עם שובה ארצה ב-2006, שבה שמיר ללמד במספר אקדמיות במקביל, בהן לימדה גם קודם לכן, ביניהן בצלאל, שנקר, ויצו ומנשר, במקביל לעבודתה כאומנית הדפס המציגה בארץ ובחו״ל.

לאחר שעבודותיה של שמיר הוצגו במגזינים, עיתונים, תערוכות ספרים ופרויקטים מסחריים, שמיר עובדת בשנים האחרונות על נושאים אותם היא בוחרת ומנסחת, או כותבת בעצמה. ואכן, בעבודותיה יש חיבור לטקסטים אישיים, הנכתבים בהתאמה לאיור או להדפס, ולא לפניו. 

במקביל, היא ממשיכה ללמד באקדמיות, סטודנטים רבים ותמיד מעודדת את הצורך בהרחבת השפה האישית וגבולותיה. "אני חושבת שיוצרים צעירים חייבים למצוא את ה"אלטרובה" שלהם, את המקום הזה שנמצא אי שם, את הדבר הזה אליו לשאוף, ולתת לעצמם את הזמן לשהות בו".

לקריאה מורחבת - אודות דנה שמיר>>>
לאוסף של דנה שמיר>>>

designer-name

צילום: צילום: גלי איתן