קומקום תה זה מציע מבנה חדש הנובע מנקודת מפגש בין עיצוב עכשווי לקראפט קרמי מסורתי. האיחוד שבין הידית לפית המזיגה נוצר מתוך הטלת ספק במבנה הקיים כמתודה עיצובית עכשווית, ואילו עבודת האובניים ובניית הקומקום נשענים על מסורות ייצור ארוכות שנים. השילוב של השניים מוליד צללית לא שגרתית, שמצליחה לחדש אך גם להיות נוחה לשימוש. מורפולוגיה חדשה אשר נתפסת לעין כמתבקשת, ומבקשת להשאר.
עבודה זו משתלבת ברצף ההיסטורי בו קומקומים לוקחים חלק בטקסים ומהווים סמן תרבותי. על אף חדשנותה של הצללית ניתן לזהות בה אזכורים לאבי טיפוס אייקוניים, כגון קומקומי ה Yixing הסיניים, ה-Brown Betty הבריטי, ואף כלים כנעניים מקומיים. כל אלו מציגים חיבור חזק בין חומר, פונקציה ותרבות.
צילום: מוטי פישביין
עבור: בית בנימיני המרכז לקרמיקה עכשווית | Terracotta Rave | אוצרת: שלומית באומן