מאז ומתמיד היתה ירושלים מוקד של מריבות. על מקדשיה נלחמו עמים ועל חומותיה מתו בנים. ממרחק, נופה עוצר הנשימה מורכב מאבנים דהויות בגוון חולי מונוטוני, כשביניהן מתבלטים סלעי המחלוקת הנושאים צורה של כיפות. אלו כיפות מגוונות בצורתן ואופיין, המנצנצות בשמש המזרח תיכונית, ומסמנות כמטרות את כל אותם המוקדים אליהם עולים לרגל ועליהם מתעקשים להאבק. ירושלים היא עיר במשקל כבד.
סדרת כלים זו מבליטה את האספקט הנפיץ של הנוף הירושלמי. אלו מיכלים עשויים עץ ברוש מקומי, בשילוב מכסי פליז. צורת הכלים והמשחק החומרי שמתקיים בהם מאזכרים את המבנים הטעונים הפזורים ברחבי העיר, ובנוסף, גם תרמילי תחמושת. בכך הם מתחברים למסורות אמנות השוחות (Trench Art) - אותם אובייקטים דקורטיביים שנוצרו במקומות בהם התרחש קונפליקט מזויין.
במרבית המקרים נוצרו חפצי אמנות השוחות על ידי חיילים ואסירי מלחמה באזורי הלחימה, ומכאן שם המושג, אך הוא הורחב גם לעשייה אזרחית באזורים מוכי קרבות. בהקשר המקומי ניתן למצוא עבודות שכאלה כבר בימי בית ספר בצלאל הראשון בירושלים וכן דוגמאות רבות נוספות שהתווספו במשך השנים שאחרי, שכן המתחים והלחימה תמיד היו ונשארו חלק מהנוף. סדרה זו היא תגובה עדכנית נוספת לאותו המצב שממאן להשתנות.
צילום: דנה פולולניקובה
נוצר עבור: מוזיאון מגדל דוד | חפץ חשוד | אוצר: טל גור