עששית ענקית (פאנוס בערבית) הוצבה ביפו לכבוד חודש הרמדאן
הפאנוס נחשב לסמל החג. הקהל מוזמן להיכנס ולגעת בכדור שבמרכזו ולהחליף את צבע הפאנוס בכל נגיעה
חודש הרמדאן כולו קדוש לקהילה המוסלמית, ונוגע בכל חלקי הקהילה, גם כאלו שאינם מגדירים עצמם כדתיים. הוא מתאפיין בתפילות, צום יומיומי, ובערב ארוחת איפטר לשבירת הצום. לאחר הארוחה נוהגים להסתובב בחוץ, לטייל ולבלות ברחובות העיר, שם חזיתות הבתים מקושטות באורות צבעוניים ובעששיות - אחד מסמלי החג, שמקורו – כך מעריכים - בתהלוכה שנערכה ברמדאן בקהיר לכבודו של הסולטן.
ביקשנו ליצור מקום התכנסות חדש ושונה ביפו, הנשען על זיכרון משותף ותוך כבוד למסורת, יצליח לעורר רגשות של קדושה וחגיגיות, וישמש כסמל ומקום מפגש לקהילה. הרעיון היה ליצור פאנוס חדש ושונה: גוף תאורה גדול הנובע מתוך מיקומו ותפקידו. הוא תוכנן להצבה ברחבה בגן השניים ביפו, המוגדרת על ידי 6 אלמנטים: 4 שבילים ו 2 ספסלים. גם הפאנוס תוכנן עם 6 צלעות, המהדהדות את מבנה הגן, ושתיים מהן מהוות רצף הליכה לשבילים המובילים אליו. כך נוצר אלמנט שהוא גם טקסי כשיאו של שביל, וגם המשכי ומתחבר למערכת התנועה המוכרת של הגן.
מיצב העששית ביפו, 2021 מיצב הפאנוס )עששית בערבית( תוכנן והוקם עבור עיריית תל אביב לציון חודש הרמדאן ביפו.