פרויקט זה הינו חלק ממחקר מתמשך השואף לחבר מוטיבים וחומרים מתקופות קדומות בהן תהליכי ייצור מוצר היו ראשוניים ונעשו בעבודת יד על ידי האדם, יחד עם עולם התעשייה המודרני של היום. כחלק מחקר זה, יצרתי מעבדת חומרים של תערובות שונות המורכבות מחול וקמח. חומרים אלה הינם חומרי גלם בסיסיים ושכיחים מאד, המשמשים את מרבית אוכלוסיית העולם בתחומים שונים לאורך ההיסטוריה ועד היום. השימוש בחול וקמח הינו הכרחי ליצירת מחקר זה. קמח מורכב רובו מעמילן, שהוא המרכיב המרכזי המאפשר את הסימיביוזה בין גרגירי החול. את התערובת יוצקים לתוך רשת המתכת והאפייה נעשית בתנור ביתי. כל כד שנוצר, בשימוש אותו דפוס מתכת, יקבל "טביעת אצבע" משלו בתהליך האפייה, כך שלעולם לא יהיו שני כדים זהים. זהו פרויקט של מיזוג תרבויות ותקופות. שילוב של טכניקות עבודה מסורתיות ועבודה עם טכנולוגיות מודרניות, כל זה בחיפוש אחר זהות חדשה בדרך לבנייתה של תרבות חדשה-ישנה שלא התקיימה מעולם.
קרדיט צלם: בן יוסטר, רמי זרנגר