בול בעיצובו של קראוס. תל חי. תר"פ - תש"י. עם הקמת המדינה השתתף קראוס בתחרויות לעיצוב סמלים ובולים לגופים ולמוסדות המדינה החדשים. בשנים 1949–1950 זכה בתחרויות ציור בול יום העצמאות תש״ט, בול האוניברסיטה העברית ובול יוסף טרומפלדור. קראוס, שטרם עלייתו ארצה עבד בברצלונה ושם התמחה בעיצוב כרזות לסרטי קולנוע, מיישם את הגישה העיצובית שהייתה נהוגה בעיצוב כרזות אלה גישה שכללה שימוש באור וצל היוצר ניגודיות דרמטית, עומס גרפי וטיפוגרפי, ואיור ראליסטי המבוסס על תצלום