עולם חפצי הקודש הינו תחום מרתק בו החומר והרוח בלתי ניתנים להפרדה, ומיזוג של פשט ודרש מעניין מתקיים בכל חפץ. מנורת הקנים לדוגמא, מגלמת בתוכה סמלים ומשמעויות מימי בית המקדש והיא משמשת גם בימינו - בסמל המדינה, במטבעות, ובסמלי ארגונים. היא מייצגת תקומה ומיזוג גלויות של יהודים ממקומות שונים תחת אותו האור.
מנורה זו עשויה מסגרת בה מרחפים פמוטים - גוף בעל פשטות צורנית המכיל בתוכו מורכבות וגיוון. הפמוטים נאספו בקפידה ומקורם בארצות ובתקופות רחוקות, הם תפקדו בעבר כפמוטי שבת אך ברבות השנים נחבלו ונותרו בודדים. פרויקט זה מחבק את הסיפורים והזיכרונות שכל פמוט נושא איתו ומאפשר לו לחזור ולמלא תפקיד משמעותי בבית חדש.
כמכלול שאינו הומוגני אך כן מאוזן, המנורה החדשה מצליחה לרמז על משמעויותיו הסמליות של האובייקט, ולהציע מופע חדש עשיר בסיפורים.
במשך הזמן קמו לפרויקט זה וריאציות נוספות - חנוכיה ופמוטי שבת.
צילום: דן לב