הפורמט של ספר זה - שאינו ריבועי או מלבני, אלא מעגלי עם "טבור" במרכזו - שואב השראה מצורה חוזרת בעבודה של מארי–אנז' גיימינו: טורבן מבד גמיש או "כובע", שצורות המופע השונות שלו הן נושא הספר. הספר נראה כערבוביה של ניירות מסוגים שונים במידות משתנות )דפי נייר מקופלים, דפים בגודל גלויה, פנקסים כרוכים(, המתעדים את הכובע ואת שימושיו המגוונים בארצות ובנסיבות שונות. תוכנו של ספר החיים הזה רבגוני ובלתי סדיר, מבולגן אפילו, כחיים עצמם. הפרגמנטים המרכיבים את העבודה הונחו תחילה בסדר כרונולוגי )לכל פריט יש אינדיקציה כרונולוגית, למעט דימויי רפרנס כללים(, אבל זהו סדר הפיך, מאחר שהניירות אינם תפורים זה לזה. אריזת המעטפת - העשויה נייר בהיר בייצור סדרתי, נקייה וחמורת צורה - מקופלת בשיטתיות ידנית ליצירת 12 פאות של תריסרון מוקפד, שמידות בסיסו זהות לאלה של האלמנט המרכזי בעבודת פרגוד שיצרה גיימינו זמן קצר קודם לכן. הספר הוא מפגש של מתח כבוש בין סדרים שלכאורה אינם מתיישבים זה עם זה: ארגון וחוסר ארגון, גיאומטרי ואורגני, מלאכותי וטבעי, ממושטר וחי, ודאי ונסתר.
---
ספר אמן
קונספט: מארי–אנז' גיימינו ומיכאל גורדון
עיצוב גרפי והפקה: מיכאל גורדון
מעטפת מתקפלת עם פריטי דפוס מניירות שונים במידות משתנות
מהדורה של 500 עותקים