ספר הנעליים מופיע בשתי גרסאות: הפורמט הריבועי של הגרסה הראשונה גדול מאוד (48×48 ס"מ), בדפים דקים שנועדו להיגלל כמגילה עם דימויים מודפסים בשחור–לבן. הגרסה האחרת קונוונציונלית יותר בפורמט שלה (מחצית גודלו של הפורמט הקודם), בכריכה קשה שאין עליה לא כותרת ולא אִזכור של שם המחבר. הספרים מקיימים שתי קונוונציות מנוגדות: התצורה המודרנית של הספר המערבי, העשוי מגיליונות נייר מקופלים ליצירת מחברות תפורות (codex) - והתצורה הארכאית של ספר–מגילה )volumen(. הספר הרך מציג את עצמו כמגילה אחוזה בחוט, שברגע גלילתה מגלה כי היא עשויה מגיליונות נייר המקופלים לרוחב כמחברת הנפתחת מלמטה למעלה כמו לוח–שנה. על צד הרקטו של כל עמוד רואים רפרודוקציה בשחור–לבן, בקנה–מידה 1:1 ובגובה עין, של נעל אחת בפרופיל מלא. צורות אלה, שצולמו במוזיאון הנעליים Bata בטורונטו, רומזות - כאילו היו תבניות יציקה - על הרגליים שהוכנסו לתוכן בתקופות שונות ובתרבויות שונות.
בסוף הספר הקטן יותר נוספו טקסט ורשימות שנלקחו מכרטיסיות התיעוד המוזיאלי, מלֻוות בתיעוד צבעוני של הנעליים, הפעם בזוגות ובצילום אינפורמטיבי. ספר שני זה, שהוא תיעודי וקל יותר לפיענוח, מעלה על הדעת קטלוג של אוסף אובייקטים שתכליתו העברת מידע - בניגוד
לאיכות הפיוטית והמטאפיזית יותר של הספר הראשון. הפורמט הגדול של הספר הראשון רך וחושני - ואילו הפורמט הקטן והקשיח של הספר השני מאפשר שליפה של מידע. לכל גרסה תפקוד שונה, אבל הספר השני אינו מתעלם מהראשון: הוא שולח אליו באמצעות תצלום הממוקם בסופו ומציג את ספר–המגילה כמקור או כהשלמה חליפית.
---
La Boîte ומיכאל גורדון דפוסים
שני ספרי אמן משלימים
קונספט: מארי–אנז' גיימינו ומיכאל גורדון
עיצוב גרפי והפקה: מיכאל גורדון
תצלומים: פיטר מק'קאלם
מהדורה של 1000 ספרים כ"א