כרזה בעיצובו של אוטה וליש, משנות ה־30 של המאה ה־20. נושאת מסר המשלב היבט אידאולוגי והיבט שיווקי: רק אבטיח הנושא את סמל ״האיגוד למען תוצרת הארץ״ הוא אבטיח עברי. המוצר והכותרת הנלווית אליו הם האובייקטים המרכזיים בכרזה. הכותרת כתובה בגופן נטול תגים ומוצגת כמו הדימוי על רקע חלק ללא קישוטים. בתחתית הכרזה מימין מופיע סמל האיגוד למען תוצרת הארץ ומשמאל מופיע סמל הסטודיו וליש -מכנר (ד״ר ארנסט מכנר, שותפו העיסקי עד לשנת 1947)